انتخاب بهترین نردبان طنابی، راهنمای جامع خرید

نردبان طنابی به عنوان یکی از ابزارهای کوهنوردی، کارهای صنعتی و به‌طور کل برای کار در ارتفاعات کاربرد دارد. این مدل نردبان از طناب‌های مقاوم، بادوام و با ماندگاری بالا ساخته شده‌اند. طناب‌های نردبانی حمل و نقل و نگهداری بسیار آسانی دارند. البته این را هم در نظر داشته باشید که این طناب‌ها انواع مختلفی […]

نردبان طنابی به عنوان یکی از ابزارهای کوهنوردی، کارهای صنعتی و به‌طور کل برای کار در ارتفاعات کاربرد دارد. این مدل نردبان از طناب‌های مقاوم، بادوام و با ماندگاری بالا ساخته شده‌اند. طناب‌های نردبانی حمل و نقل و نگهداری بسیار آسانی دارند. البته این را هم در نظر داشته باشید که این طناب‌ها انواع مختلفی دارند و هر کدام از آن‌ها برای فعالیت خاصی مناسب است.

انواع نردبان طنابی

همانطور که اشاره کردیم نردبان طنابی انواع مختلفی دارد که هر یک از آنها برای کار مخصوصی طراحی شده‌اند. انواع طناب‌ها شامل موارد زیر هستند:

نردبان تک طناب

این نوع از نردبان‌ها جزء رایج‌ترین نردبان‌های طنابی به حساب می‌آیند. آن‌ها از یک طناب ساخته شده و توسط پله‌ها به همدیگر وصل می‌شوند. نردبان‌های تک طناب وزن بسیار سبکی دارند و حمل آن‌ها آسان است؛ اما می‌توانند پایداری کمتری نسبت به سایر نردبان‌های دو طناب داشته باشند.

نردبان دو طناب

این نردبان‌ها از دو طناب تولید شده‌اند که به یک‌سری پله‌ متصل هستند؛ این مدل طناب‌ها وزن سنگین‌تری دارند و حمل آن‌ها بسیار دشوار است.

نردبان‌ تمام طناب

همانطور که از اسم آن پیداست، به‌طور کامل از طناب ساخته شده است. پله‌ها حلقه‌هایی از طناب هستند که به طناب اصلی وصل می‌شوند. نردبان‌های تمام طناب وزن سبک دارند و حمل آن‌ها آسان است. برای تعیین بهترین نردبان طنابی نیاز است که براساس فعالیت خود آن را انتخاب نمایید. اگر به یک نردبان سبک و قابل حمل نیازمند هستید می‌توانید از نردبان تمام طناب و نردبان تک طناب استفاده نمایید؛ اما اگر دنبال یک طناب پایدار هستید بهتر است از نردبان دو طناب بهره ببرید.

کاربرد نردبان‌های طنابی

نردبان‌ها در مکان‌ها و مشاغل مختلفی کاربرد دارند و براساس نیازهای مشاغل ساخته می‌شوند. این کاربردها شامل موارد زیر هستند:

 • در کوهنوردی برای صعود و نزول کوه‌ها و صخره‌ها
 • در مناطقی که دسترسی به آن دشوار یا غیرممکن است
 • برای تخلیه افراد در موقعیت‌های حساس و خطرناک
 • در نیروهای نظامی برای دسترسی سربازان به کشتی‌ها، ساختمان‌ها و سایر سازه‌ها کاربرد دارد. همچنین برای آموزش دیدن و تمرینات نظامی آن‌ها از نردبان طنابی استفاده می‌شوند.
 • در عملیات‌های نجات که توسط آتش‌نشانان و سایر کارکنان امداد برای تخلیه افراد از ساختمان‌ها صورت می‌گیرد.
 • در صنعت سرگرمی برای دسترسی بازیگران و سایر عوامل پشت صحنه که در تهیه تئاتر، فیلم، کنسرت‌ها و…

به‌طور کلی نردبان طنابی ابزاری همه کاره است و در تمامی موقعیت‌ها کاربرد دارد. برای انتخاب بهترین نردبان طنابی نیاز است که براساس فعالیت خود آن را خریداری کنید.

مزایای استفاده از نردبان طنابی

نردبان‌های طنابی مزایای بسیاری دارند؛ به همین دلیل است که متقاضیان زیادی از آن استقبال می‌کنند. از مهم‌ترین مزایای آن می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • سبک و قابل حمل بوده و شما به راحتی می‌توانید در مکان‌های دور افتاده هم آن را حمل کنید.
 • نگهداری آن آسان است و هرچه از آن بیش‌تر مراقبت کنید طول عمر آن افزایش می‌یابد.
 • بسیار انعطاف‌پذیر بوده و در مکان‌های تنگ و بالا رفتن از موانع بهترین انتخاب است.
 • نردبان‌های طنابی به نسبت سایر نردبان‌ها مقرون به صرفه هستند و همین مزیت آن‌ها، برای بسیاری از فعالیت‌ها استفاده می‌کنند.

راهنمای خرید نردبان طنابی

در هنگام خرید نردبان طنابی باید به یک‌سری از موارد دقت داشته باشید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. از با اهمیت‌ترین نکات آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طول نردبان طنابی باید به گونه‌ای باشد که اندازه آن به ارتفاع مورد نظر برسد. با این حال، بسیار حائز اهمیت است که اطمینان حاصل کنید که نردبان طنابی طول آن بیش از اندازه نباشد، زیرا امکان دارد بالا رفتن از مناطق دشوار را سخت‌تر نماید.
 • ظرفیت وزنی نردبان طنابی در حالتی باشد که وزن آن از کسی که از آن استفاده می‌کند حداقل دو برابر بیشتر باشد.
 • بعضی از نردبان‌های طنابی دارای ویژگی‌های منحصر به فردی هستند. همچون کارابین‌ها، مهارهای ایمنی و کیسه‌های نگهداری، جزء مزایای این نوع طناب‌ها هستند. این ویژگی‌ها می‌توانند برای افراد مفید واقع شوند؛ اما امکان دارد به مقدار هزینه آن‌ها افزوده شود.
 • پیش از خرید بسیار مهم است که یک بودجه تعیین کنید تا بیش از نیاز خود هزینه نکنید.

شما می‌توانید انواع نردبان طنابی از بهترین برندهای موجود در بازار برای صعود و فرود را از ایران سیفتی تهیه کنید. برای مشاهده همه محصولات ایران سیفتی از جمله انواع طناب، نردبانی طنابی و … به وبسایت https://iransafetyeqp.ir/ مراجعه کنید.

شماره تماس: 09126432677

آدرس خرید حضوری: تهران، میدان حسن آباد، نبش کوچه شهید شجاعی، بازارچه پایتخت، طبقه اول، پلاک 16

 

سخن پایانی

در زمانی که قصد خرید نردبان طنابی را دارید؛ در اولین گام باید به فعالیت و محیط کار خود نگاهی توجه کنید. سپس براساس کارکرد این نوع طناب قادر هستید که نردبان طنابی مورد نظر خود را خریداری کنید. نردبان‌های طنابی مختلفی در بازار عرضه می‌شوند، بنابراین باید بتوانید نردبانی را پیدا کنید که نیازها و بودجه شما را برآورده کنند.